Dr n. med. Weronika Kleczyńska-Szpakiewicz
Specjalizacje:
- Specjalista reumatologii
- Specjalista chorób wewnętrznych
Leczone choroby
- choroby zapalne stawów, reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS), zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK)
- dna moczanowa
- osteoporoza
- choroby układowe (zespół Sjogrena, toczeń rumieniowaty układowy, zapalenia naczyń, twardzina układowa, zapalenie skórno-mięśniowe, zapalenie wielomięśniowe, mieszana choroba tkanki łącznej, polimialgia reumatyczna)
- choroba zwyrodnieniowa stawów – zespoły bólowe narządu ruchu (m.in. fibromialgia)

Edukacja i doświadczenie zawodowe
Jest absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Praktykę kliniczną zdobyła na University of Rochester School of Medicine and Dentistry w stanie Nowy Jork w USA. Ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum. Obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską z zakresu reumatologii i immunologii (zaburzenia komórkowe w toczniu rumieniowatym układowym). Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Nauk o Zdrowiu Instytutu Zdrowia Publicznego w Krakowie „Zarządzanie jednostkami opieki zdrowotnej”. Regularnie poszerza i aktualizuje wiedzę, m.in. poprzez uczestnictwo w krajowych zjazdach i konferencjach z zakresu reumatologii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Reumatologii oraz Towarzystwa Internistów Polskich.
Pracuje jako lekarz reumatolog w Szpitalu im. J. Dietla w Krakowie, w Małopolskim Centrum Reumatologii, Immunologii i Rehabilitacji (MCRIiR) w Krakowie przy al. Focha 33 oraz w Poradni w Małopolskim Centrum Reumatologii, Immunologii i Rehabilitacji (MCRIiR) w Krakowie przy al. Focha 33. Ponadto w Przychodni Leczniczo-Rehabilitacyjnej „Ekomed” w Pielgrzymowicach.
Do 2015 roku dyżurowała w Oddziale Ratunkowym Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, a do 2016 roku pracowała w II Klinice i Katedrze Chorób Wewnętrznych im. prof. Andrzeja Szczeklika, Oddział Alergii i Immunologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Dodatkowo posiada kilkuletnie doświadczenie w badaniach klinicznych, w roli współbadacza.
Wykonuje badania ultrasonograficzne narządu ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem zmian typowych dla chorób zapalnych.