PON - CZW 08:00 – 20:00 | PT 08:00 – 18:30

Ginekologia

Centrum Medyczne Linden – Ginekologia

Centrum Medyczne Linden z Krakowa świadczy liczne usługi specjalistyczne, wśród których znajduje się również ginekologia. Pacjentki mogą liczyć na pełen zakres usług, obejmujący ginekologię, położnictwo, endokrynologię ginekologiczną, a także ginekologię dziecięcą.

Dysponujemy nowocześnie wyposażonym gabinetem ginekologicznym, pozwalającym na przeprowadzenie kompletu potrzebnych badań oraz wczesną diagnostykę schorzeń dotykających kobiet. Zapewniamy naszym pacjentkom profesjonalną opiekę doświadczonych lekarzy ginekologów – przyjmują u nas dr n. med. Ewa Posadzka, dr. n. med. dr Dominika Stettner-Kołodziejska oraz dr n. med. Iwona Gawron.

Oferujemy szeroki zakres usług, obejmujący:

Kiedy zgłosić się na wizytę u ginekologa?

Wizyta u ginekologa to najlepszy sposób profilaktyki wielu chorób, dotykających kobiet – w tym przede wszystkim raka szyjki macicy. W tym celu warto odwiedzać gabinet ginekologiczny przynajmniej raz w roku, co pozwoli wykluczyć obecność chorób lub szybko podjąć odpowiednie leczenie. Do wizyty kontrolnej nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak najbardziej wskazanym na to czasem jest okres kilku dni po zakończeniu miesiączki. Podczas samego krwawienia miesiączkowego nie można przeprowadzić m.in. badania cytologicznego.

Jak przebiega wizyta u ginekologa?

Dobry ginekolog rozpoczyna konsultację ginekologiczną od przeprowadzenia wywiadu z pacjentką. Zapyta o datę ostatniej miesiączki oraz powód wizyty (np. występujące dolegliwości lub infekcje). Samo badanie ginekologiczne polega na obejrzeniu zewnętrznych i wewnętrznych narządów płciowych w celu wykluczenia np. stanów zapalnych. W celu uwidocznienia pochwowej części szyjki macicy lekarz ginekolog użyje odpowiednio dobranego wziernika. W tym momencie specjalista może też pobrać cytologię, czyli podstawowe badanie w profilaktyce nowotworu szyjki macicy. Kolejnym etapem jest badanie zestawione, podczas którego lekarz palcami jednej ręki dotyka szyjki macicy, a drugą ręką ocenia przez powłoki brzuszne macicę i jajniki. Konsultacja ginekologiczna obejmuje też badanie piersi oraz może zawierać przezpochwowe badanie USG.

Kiedy udać się na konsultację położniczą?

Pierwsza wizyta w ciąży to ważne wydarzenie dla każdej przyszłej mamy. Nie powinna być jednak zbyt wczesna – najlepszy czas to od 2 do 4 tygodni od ustania miesiączki, co odpowiada 6-8 tygodniowi ciąży. W tym czasie dobry ginekolog będzie w stanie potwierdzić ciążę i wykona pierwsze USG, może zlecić też badania biochemiczne krwi i moczu, które powinno się wykonać przed 10 tygodniem ciąży.

Ginekolog a planowanie ciąży

Warto wybrać się do ginekologa również na etapie planowania ciąży – lekarz przeprowadzi w takiej sytuacji wywiad i zlecipotrzebne badania, może też indywidualnie dopasować dla pacjentki odpowiednie dla niej dawki witamin i minerałów, które są szczególnie ważne podczas ciąży.

Jaka jest cena wizyty u ginekologa?

Konsultacja ginekologiczna w Centrum Medycznym Linden w Krakowie to koszt 220 zł. Ceny poszczególnych badań znajdują się w cenniku.

Jak umówić się na wizytę?

Rezerwacja wizyty w Centrum Medycznym Linden w Krakowie jest bardzo prosta. Aby skorzystać z pomocy ginekologa, wystarczy wybrać jedną z dostępnych form kontaktu: poprzez numer telefonu 660-463-464, adres e-mail rejestracja@cmlinden.com lub z pomocą rezerwacji online czy formularza kontaktowego, dostępnego tutaj.

O usłudze

Nasi Specjaliści:

Godziny Przyjęć

  • Poniedziałek 08:00 - 20:00
  • Wtorek 08:00 - 20:00
  • Środa 08:00 - 20:00
  • Czwartek 08:00 - 20:00
  • Piątek 08:00 - 18:30

Bądźmy w Kontakcie!

Centrum Medyczne Linden w Krakowie

Lokalizacja

ul. Lipska 8, 31-721 Kraków

Rejestracja

660-463-464
12 341 7022

Email

rejestracja@cmlinden.com

Numer Konta Bankowego

Wpłatę prosimy dokonywać na rachunek bankowy: 42 1140 2004 0000 3902 7953 6385

Skip to content