PON - CZW 08:00 – 20:00 | PT 08:00 – 18:30

Echo Serca

Centrum Medyczne Linden – echo serca

Centrum Medyczne Linden z Krakowa zajmuje się wieloma specjalistycznymi badaniami, także z dziedziny kardiologii. Wśród nich znajduje się echo serca – badanie, które dzięki wykorzystaniu ultradźwięków pozwala na ocenę funkcjonowania jam i zastawek serca, dużych naczyń krwionośnych, a także przepływu krwi dzięki wykorzystaniu ultradźwięków.

Centrum dysponuje nowoczesnym sprzętem, pozwalającym na przeprowadzenie profesjonalnego badania. Pacjentami zajmują się doświadczeni specjaliści – dr n. med. Piotr Paluszek oraz dr n. med. Karolina Dzierwa.

Na czym polega echo serca?

Badanie to nazywa się dokładnie echokardiografią serca i zalicza się je do diagnostyki obrazowej. Z pomocą fal ultradźwiękowych pozwala na bezbolesne, nieinwazyjne zbadanie budowy mięśnia serca i naczyń krwionośnych, dzięki czemu umożliwia znalezienie ich ewentualnych wad.

Kiedy wykonuje się echo serca?

Badanie przeprowadza się w przypadku podejrzenia pewnych nieprawidłowości, mogących mieć związek z różnymi chorobami kardiologicznymi. Zazwyczaj jest zlecane przez lekarza pierwszego kontaktu lub kardiologa. Często kieruje się na nie osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze, będące po zawale serca czy dotknięte chorobą wieńcową lub chorobą zakrzepowo-zatorową. Wskazaniem do badania mogą być również szmery w sercu i zaburzenia jego rytmu.

Jak przebiega badanie?

Echo serca nie wymaga szczególnego przygotowywania się przez pacjenta. Badanie wykonuje się przez klatkę piersiową pacjenta, do której przykładana jest głowica urządzenia diagnostycznego, pokryta specjalnym żelem – jak przy standardowym badaniu USG. Pacjent leży w tym czasie na boku z uniesioną do góry ręką. Badanie trwa zazwyczaj maksymalnie do 30 minut i jest całkowicie bezbolesne.

Podczas badania mierzy się frakcję wyrzutową serca, która ocenia prawidłowość jego pracy. Jej wynik odzwierciedla procentową ilość krwi, jaka jest pompowana przez mięsień sercowy podczas jednego skurczu. Poprawna frakcja wyrzutowa lewej komory serca wynosi 60-65% – wyniki poniżej tej granicy mogą oznaczać nieprawidłowości. W Centrum Medycznym Linden interpretacją wyników badania zajmują się lekarze specjaliści.

Echo serca a choroba wieńcowa

Choroba wieńcowa to zespół objawów, wywołanych niedokrwieniem mięśnia sercowego. Najczęściej jest spowodowana miażdżycą, powodującą zmniejszenie średnicy tętnic wieńcowych, w efekcie czego do serca jest dostarczana zbyt mała ilość tlenu. Echo serca pozwala wykryć zmiany spowodowane chorobą wieńcową – na jej skutek zmniejsza się bowiem czynność skurczowa serca, a w szczególności jego lewej komory.

Echo serca – jaka jest cena badania?

W Centrum Medycznym Linden cena badania echo serca wynosi 170 zł.

Jak umówić się na echo serca?

Aby umówić się na badanie w Centrum Medycznym Linden w Krakowie, wystarczy zadzwonić pod nr telefonu 660-463-464, napisać wiadomość na adres e-mail rejestracja@cmlinden.com lub skorzystać z rejestracji online lub formularza kontaktowego, dostępnego tutaj.

O usłudze

Główni Lekarze

Godziny Przyjęć

  • Poniedziałek 08:00 - 20:00
  • Wtorek 08:00 - 20:00
  • Środa 08:00 - 20:00
  • Czwartek 08:00 - 20:00
  • Piątek 08:00 - 18:30

Bądźmy w Kontakcie!

Centrum Medyczne Linden w Krakowie

Lokalizacja

ul. Lipska 8, 31-721 Kraków

Rejestracja

660-463-464
12 341 7022

Email

rejestracja@cmlinden.com

Numer Konta Bankowego

Wpłatę prosimy dokonywać na rachunek bankowy: 42 1140 2004 0000 3902 7953 6385

Skip to content