PON - CZW 08:00 – 20:00 | PT 08:00 – 18:30

USG Doppler

Centrum Medyczne Linden – USG Doppler

Centrum Medyczne Linden z Krakowa zajmuje się wieloma specjalistycznymi badaniami, w tym również z dziedziny kardiologii. Wśród nich znajduje się USG Doppler – specjalistyczne badanie ultrasonograficzne, dzięki któremu można ocenić przepływ krwi w naczyniach krwionośnych i sercu.

Centrum jest wyposażone w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu możliwe jest przeprowadzanie badań na wysokim poziomie. Pacjentami zajmują się przy tym doświadczeni lekarze specjaliści – dr n. med. Piotr Paluszek oraz dr n. med. Karolina Dzierwa.

Na czym polega USG Dopplera?

Badanie służy wykrywaniu chorób naczyniowych – dzięki niemu można zmierzyć przepływ krwi w żyłach i tętnicach, co pozwala na ocenę ich wydolności i przekroju. Jest bezbolesne i bezinwazyjne, dlatego nie ma przeciwwskazań do jego wykonania – mogą mu zostać poddane również kobiety w ciąży. Wykonuje się je z pomocą ultrasonografu wyposażonego w specjalną głowicę, którą lekarz przykłada bezpośrednio do ciała z wykorzystaniem żelu do badań USG.

W Centrum Medycznym Linden wykonuje się badanie USG Doppler tętnic szyjnych, tętnic kończyn dolnych i górnych oraz ciąży. W zależności od badanych okolic, pacjent w trakcie USG przebywa w pozycji stojącej lub leżącej. Konieczne jest zdjęcie ubrań z badanego obszaru. Pełne badanie trwa zazwyczaj do 30 minut, a jego wynik można otrzymać na miejscu. W trakcie USG słychać dźwięk przepływu krwi pacjenta – również na jego podstawie lekarz może wykryć nieprawidłowości w kondycji naczyń krwionośnych.

Jakie są wskazania do wykonania USG Dopplera?

Wykonanie USG Doppler prywatnie jest możliwe, ponieważ jest to nieinwazyjny, bezpieczny dla pacjenta sposób diagnostyki chorób naczyniowych. Podstawowymi wskazaniami do wykonania tego badania są zaburzenia krążenia w żyłach i tętnicach, podejrzenie zmian miażdżycowych w naczyniach krwionośnych, żylaki, podejrzenie tętniaka czy konieczność oceny krążenia w narządach przeszczepionych.

Jak przygotować się do badania?

USG Doppler to badanie niewymagające specjalnych przygotowań, chyba że dotyczy diagnozy problemu w okolicach powłok brzusznych – w takim wypadku pacjent powinien dzień wcześniej trzymać się diety lekkostrawnej, a na badaniu pojawić się na czczo. Dokładne wytyczne można znaleźć tutaj.

USG Doppler ciąży

Badanie dopplerowskie wykorzystuje się też do sprawdzenia przepływów łożyska i narządów płodu. Jest bardziej dokładne od standardowego USG ciąży, ponieważ pozwala na badanie przepływów również w małych naczyniach. Dzięki niemu można ocenić m.in. tętnicę maciczną i pępowinową, krążenie mózgowe i naczynia trzewne płodu. Badanie zleca się głównie w przypadku ciąży mnogiej, zagrożeniu przedwczesnego porodu, ciąży wysokiego ryzyka, wcześniejszych poronieniach, zaburzeniach wzrastania płodu oraz przy innych powikłaniach.

Jaka jest cena badania?

W Centrum Medycznym Linden w Krakowie cena USG Doppler wynosi od 170 do 250 zł, w zależności od badanego obszaru.

Jak umówić się na badanie?

Aby umówić się na USG dopplerowskie w Centrum Medycznym Linden w Krakowie, można skorzystać z kilku dostępnych form kontaktu: zadzwonić na numer telefonu 660-463-464, napisać wiadomość na adres e-mail rejestracja@cmlinden.com lub skorzystać z rejestracji online czy formularza kontaktowego, dostępnego tutaj.

O usłudze

Główni Lekarze

Godziny Przyjęć

  • Poniedziałek 08:00 - 20:00
  • Wtorek 08:00 - 20:00
  • Środa 08:00 - 20:00
  • Czwartek 08:00 - 20:00
  • Piątek 08:00 - 18:30

Bądźmy w Kontakcie!

Centrum Medyczne Linden w Krakowie

Lokalizacja

ul. Lipska 8, 31-721 Kraków

Rejestracja

660-463-464
12 341 7022

Email

rejestracja@cmlinden.com

Numer Konta Bankowego

Wpłatę prosimy dokonywać na rachunek bankowy: 42 1140 2004 0000 3902 7953 6385

Skip to content