PON - CZW 08:00 – 20:00 | PT 08:00 – 18:30

Angiologia

Centrum Medyczne Linden – Angiologia

Centrum Medyczne Linden świadczy specjalistyczne usługi z zakresu angiologii, czyli chorób naczyń. 

Angiologia to dziedzina medycyny skupiająca się na diagnostyce i leczeniu chorób układu naczyniowego.

Pacjenci mogą skorzystać z szerokiego zakresu usług, obejmującego ultrasonograficzne badanie żył i tętnic, konsultację lekarza angiologa, dobór odpowiedniego leczenia. Oferujemy także kwalifikację do zabiegów oraz wizyty po zabiegach naczyniowych.

Dysponujemy bardzo dobrym aparatem do USG naczyń, zapewniającym wysokiej jakości diagnostykę schorzeń żył i tętnic.

Lekarzem angiologem prowadzącym pacjentów w Centrum Medyczym Linden jest dr n. med. Piotr Paluszek.

Oferujemy szeroki zakres usług, obejmujący:

Kiedy zgłosić się na wizytę u Angiologa?

Do lekarza chorób naczyń najczęściej zgłaszają się pacjenci z niewydolnością żylną lub chorobą żylną zatorowo – zakrzepową. Pierwszymi objawami, na które zwracają uwagę pacjenci są pajączki i żylaki. Gdy choroba postępuje, pojawiają się obrzęki i zastój krwi w naczyniach. Towarzyszy temu czasami ból, dyskomfort, drętwienie i  uczucie ciężkości nóg. Jeżeli nie zostanie podjęte leczenie, choroba może doprowadzić do zakrzepicy lub trudno gojących się owrzodzeń. Warto wspomnieć, że choroba ta częściej dotyka diabetyków i osoby palące papierosy. Pierwsze objawy mogą pojawić już w wieku 30. lat. 

Lekarz angiolog w swojej codziennej praktyce zajmuje się ponadto miażdżycą tętnic szyjnych. Są to bardzo ważne naczynia, ponieważ doprowadzają krew do mózgu. Postępujące zwężenie ich światła powodowane odkładającymi się blaszkami miażdżycowymi prowadzą do poważnych zaburzeń w przepływie krwi.  Konsekwencją jest udar niedokrwienny mózgu. Profilaktyczne badania USG Doppler tętnic szyjnych pozwalają na ocenę stopnia zwężenia w tych kluczowych naczyniach, odpowiednią kontrolę i profilaktykę, a w przypadku stwierdzenia bardzo znacznego zwężenia zakwalifikowanie pacjenta do leczenia zabiegowego, zanim dojdzie do udaru mózgu.  

Jak przebiega wizyta u angiologa?

Dobry angiolog rozpoczyna konsultację od zebrania szczegółowego wywiadu z pacjentem. Zapyta o aktualne dolegliwości oraz o choroby towarzyszące oraz wywiad rodzinny. Przeanalizuje obecnie stosowane leczenie lub w przypadku braku takiego leczenia, dobierze odpowiednie leki i zaproponuje dalszy plan postępowania terapeutycznego.

Lekarz angiolog, zaproponuje podczas wizyty przeprowadzenie badania USG z funkcją Dopplera, aby szczegółowo zdiagnozować umiejscowienie choroby.  Wynik badania jest decydujący w kwestii podjęcia decyzji o metodzie i rodzaju leczenia.

Jaka jest cena wizyty u angiologa?

Konsultacja angiologiczna w Centrum Medycznym Linden w Krakowie to koszt 240 zł. Ceny poszczególnych badań znajdują się w cenniku.

Jak umówić się na wizytę?

Rezerwacja wizyty w Centrum Medycznym Linden w Krakowie jest bardzo prosta. Aby skorzystać z pomocy angiologa, wystarczy wybrać jedną z dostępnych form kontaktu: poprzez numer telefonu 660-463-464, adres e-mail rejestracja@cmlinden.com lub z pomocą rezerwacji online czy formularza kontaktowego, dostępnego tutaj.

O usłudze

Nasi Specjaliści:

Godziny Przyjęć

  • Poniedziałek 08:00 - 20:00
  • Wtorek 08:00 - 20:00
  • Środa 08:00 - 20:00
  • Czwartek 08:00 - 20:00
  • Piątek 08:00 - 18:30

Bądźmy w Kontakcie!

Centrum Medyczne Linden w Krakowie

Lokalizacja

ul. Lipska 8, 31-721 Kraków

Rejestracja

660-463-464
12 341 7022

Email

rejestracja@cmlinden.com

Numer Konta Bankowego

Wpłatę prosimy dokonywać na rachunek bankowy: 42 1140 2004 0000 3902 7953 6385

Skip to content