PON - CZW 08:00 – 20:00 | PT 08:00 – 18:30

Kardiologia

CM Linden – Kardiologia

Centrum Medyczne Linden świadczy specjalistyczne usługi z zakresu kardiologii, czyli chorób serca. 

Kardiologia to dziedzina medycyny skoncentrowana na diagnostyce, leczeniu i profilaktyce chorób serca i naczyń. Choroby układu sercowo – naczyniowego należą do najczęstszych schorzeń współczesnego świata. Mówiąc o chorobach serca, mamy na myśli przede wszystkim nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową, niewydolność serca, zawał serca, zaburzenia pracy serca (rytmu) oraz miażdżycę naczyń).

Pacjenci w Centrum Medycznym Linden mogą skorzystać z szerokiego zakresu usług, obejmującego ultrasonograficzne badanie serca (echo serca), badanie USG Doppler tętnic szyjnych, badanie EKG, konsultację lekarza kardiologa, dobór odpowiedniego leczenia, kwalifikację oraz skierowanie na diagnostykę inwazyjną.

W centrum oferujemy pacjentom wizyty u lekarza kardiologa z wieloletnim doświadczeniem dr n. med. Piotra Paluszka oraz dr n. med. Karoliny Dzierwy. 

Oferujemy szeroki zakres usług, obejmujący:

Kiedy zgłosić się na wizytę u kardiologa?

Do lekarza kardiologa należy się zgłosić jeżeli chorujemy lub w naszej rodzinie występują choroby serca,  cukrzyca, zaburzenia gospodarki lipidowej, otyłość. Należy pamiętać, że choroby serca i naczyń są główną przyczyną przedwczesnej śmierci na świecie. Wczesne wykrycie, wdrożenie profilaktyki i leczenia pozwolą zapobiec postępowi choroby i lepiej ją kontrolować. 

Alarmującymi objawami, których nie wolno zlekceważyć są; ból w klatce piersiowej, duszność, obrzęki, szybka męczliwość, uczucie nierównej pracy serca, omdlenia i zasłabnięcia. 

Do najważniejszych i najczęściej występujących chorób serca i naczyń należą; nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, miażdżyca, zaburzenia rytmu serca. 

W kardiologii obok profilaktyki bardzo ważne jest wczesne wdrożenie leczenia. Współczesna medycyna pozwala na szeroki zakres leczenia, a co za tym idzie uniknięcia powikłań chorób kardiologicznych. 

Pamiętaj, zgłaszając się na wizytę do kardiologa i włączając odpowiednie leczenie możesz uniknąć powikłań chorób sercowo – naczyniowych. 

Jak przebiega wizyta u kardiologa?

Lekarz kardiolog podczas wizyty zapyta pacjenta o aktualne dolegliwości oraz o choroby towarzyszące. Zbierając wywiad oceni także rodzinne obciążenie pacjenta oraz zwróci uwagę na używki typu papierosy i alkohol. Po zebraniu wywiadu zaproponuje badania z wykorzystaniem aparatu USG. Centrum Medyczne Linden dysponuje bardzo dobrym aparatem USG zapewniającym wysoką jakość diagnostyki. W ramach wizyty lekarz wykona badanie EKG wraz z oceną najważniejszych parametrów. Po przeprowadzeniu podstawowej diagnostyki lekarz rozpozna chorobę, zleci leczenie i będzie nadzorował proces leczenia pacjenta. 

Jaka jest cena wizyty u kardiologa?

Konsultacja kardiologiczna w Centrum Medycznym Linden w Krakowie to koszt 240 zł. Ceny poszczególnych badań znajdują się w cenniku.

Jak umówić się na wizytę?

Rezerwacja wizyty w Centrum Medycznym Linden w Krakowie jest bardzo prosta. Aby skorzystać z pomocy kardiologa, wystarczy wybrać jedną z dostępnych form kontaktu: poprzez numer telefonu 660-463-464, adres e-mail rejestracja@cmlinden.com lub z pomocą rezerwacji online czy formularza kontaktowego, dostępnego tutaj.

O usłudze

Nasi Specjaliści:

Godziny Przyjęć

  • Poniedziałek 08:00 - 20:00
  • Wtorek 08:00 - 20:00
  • Środa 08:00 - 20:00
  • Czwartek 08:00 - 20:00
  • Piątek 08:00 - 18:30

Bądźmy w Kontakcie!

Centrum Medyczne Linden w Krakowie

Lokalizacja

ul. Lipska 8, 31-721 Kraków

Rejestracja

660-463-464
12 341 7022

Email

rejestracja@cmlinden.com

Numer Konta Bankowego

Wpłatę prosimy dokonywać na rachunek bankowy: 42 1140 2004 0000 3902 7953 6385

Skip to content