Email: rejestracja@cmlinden.com | Rejestracja: 660-463-464
PON 08:00 – 20:00 | WT 08:00 – 20:00 | ŚR 08:00 – 20:00 | CZW 08:00 – 20:00 | PT 08:00 – 18:30 |

Aktualne badania kliniczne

w Centrum Medycznym Linden w Krakowie

Na tej stronie znajdą Państwo spis aktualnie prowadzonych badań klinicznych, dostępnych w Centrum Medycznym Linden.

Upper or post-traumatic spasticity of the upper limb (botulinum)

Spastyka poudarowa lub pourazowa kończyny dolnej (badanie z botuliną)

Parkinson's disease

Nadreaktywność pęcherza oraz łagodny przerost prostaty

NASH
Niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby

Niewydolność serca z niedoborem żelaza

Urinary tract infection

Najczęściej zadawane pytania, dotyczące badań klinicznych

Badania kliniczne są przeprowadzane na całym świecie z pomocą setek tysięcy pacjentów w różnym wieku, dotkniętych najróżniejszymi chorobami. Wciąż jednak wiążą się z wieloma pytaniami – poniżej odpowiadamy na najczęstsze z nich.

Czym są badania kliniczne?

Badania kliniczne służą odkrywaniu nowych metod leczenia i sprawdzaniu ich skuteczności z pomocą pacjentów, którzy dobrowolnie się na nie zgłaszają. Dzięki nim współczesna medycyna może szybko się rozwijać, zyskując nową wiedzę o poszczególnych chorobach oraz ich diagnostyce i leczeniu.

Badania kliniczne są przy tym prowadzone zgodnie ze ścisłymi zasadami, dotyczącymi bezpieczeństwa i dobra pacjenta, a także przepisów prawa. Podczas ich prowadzenia przestrzega się dobrej praktyki klinicznej (GCP), zgodnie z którą to prawa i bezpieczeństwo pacjenta są ważniejsze, niż osiągnięcia naukowe. Ponadto korzyść dla pacjenta, wynikająca z przeprowadzonego na nim badania, powinna być wyższa, niż związane z tym ryzyko.

Kto może wziąć udział w badaniach klinicznych?

Pacjenci są wybierani do poszczególnych badań klinicznych indywidualnie, zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi, podanymi dla danego badania. Pod uwagę bierze się kryteria włączenia, czyli przyzwalające na udział danej osoby w badaniu, a także wykluczenia, które uniemożliwiają poddanie się nowemu leczeniu. Zazwyczaj obejmują one takie kategorie, jak obecne choroby, stosowane do tej pory metody leczenia oraz wiek czy płeć. O tym, czy dany pacjent zgłaszający się do badań klinicznych może wziąć w nich udział, decyduje lekarz prowadzący dane badanie.

Czy badania kliniczne są płatne?

Badania kliniczne są w pełni bezpłatne dla pacjentów, którzy biorą w nich udział. Często jest to więc sposób na darmowe skorzystanie z nowej terapii, która jest dopiero wprowadzana przy leczeniu danej choroby lub bardzo droga i nie dla wszystkich dostępna.

Czy wzięcie udziału w badaniach klinicznych jest bezpieczne?

Badania kliniczne są zawsze przeprowadzane przez specjalistów w ściśle kontrolowanych, profesjonalnych warunkach. Pacjenci biorący w nich udział są pod stałą opieką wykwalifikowanego personelu medycznego. Dobro i bezpieczeństwo pacjenta przekłada się w nich ponad możliwe osiągnięcia naukowe. Ponieważ jednak są to badania służące ocenie nowych sposobów leczenia danych chorób, występuje pewne ryzyko dla pacjenta. Zgodnie z zasadami regulującymi badania kliniczne, korzyści wynikające z poddaniu się im muszą być jednak wyższe, niż ewentualne ryzyko. W większości przypadków negatywne efekty sprowadzają się do mniejszej niż przewidywana skuteczności leczenia.

Jak zapisać się na badania kliniczne?

Aby zapisać się na badania kliniczne w Krakowie, wystarczy skontaktować się z Centrum Medycznym Linden. Rejestracja jest prowadzona pod numerem telefonu 660-464-464 lub adresem e-mail rejestracja@cmlinden.com. Można skorzystać też z formularza kontaktowego, znajdującego się tutaj.

Close Menu
en_GB